wrapper

Цікаве

×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 1338

Координаційна нарада правоохоронних органів відбулась в конотопській місцевій прокуратурі

Обговоривши стан протидії злочинності та кримінальній корупції, ефективності вжитих заходів правоохоронними органами в м. Конотоп, Конотопському, Білопільському, Буринському та Путивльському районах, координаційна нарада зазначає, що, незважаючи на вжиті заходи, робота, що проводиться, є дедостатньою відповідно до криміногенної ситуації, яка склалася в місті та районах.

Керівник Конотопської місцевої прокуратури Сергій Сегида разом з очільниками відділів поліції чотирьох районів провели координаційну нараду з представниками правоохоронних структур.

Упродовж минулого року спостерігалося незначне збільшення облікованих кримінальних правопорушень в Білопільському, Конотопському та Буринському районах, а в Путивльському районі та м. Конотоп – зареєстровано майже аналогічну кількість кримінальних правопорушень, як і в 2014 році.

Поряд з цим на 33% зросла кількість зареєстрованих особливо тяжких кримінальних правопорушень в м. Конотоп, на 9,3% зросла кількість зареєстрованих тяжких кримінальних правопорушень в Конотопському районі.

Напруженою залишається ситуація і у поточному році. Зросла кількість зареєстрованих особливо тяжких злочинів в м. Конотоп та Буринському районі, збільшилась кількість зареєстрованих тяжких злочинів в м. Конотоп, Білопільському, Буринському та Путивльському районах.

У минулому році в Путивльському районі та м.Конотоп збільшилась кількість умисних вбивств, умисних тяжких тілесних ушкоджень. У м. Конотоп та Конотопському районі вже в поточному році скоєно умисне вбивство та ряд розбійних нападів, які залишаються нерозкритими.

Турбує зростання корисливо-насильницьких злочинів. Більше половини від облікованих становлять правопорушення проти власності. Зокрема, в Конотопському районі питома вага цих правопорушень становить 57,5%, в Білопільському – 58,6%, в Буринському – 48,4%, в Путивльському – 48,3%. Не покращилась ситуація і за 2 місяці поточного року. Практично всі правопорушення цієї категорії складають крадіжки, суттєвою є кількість зареєстрованих розбійних нападів, грабежів, шахрайств.

Велике занепокоєння викликає ріст злочинів щодо незаконного заволодіння транспортними засобами. Найбільший ріст злочинів цієї категорії зафіксовано в Путивльському та Конотопському районах, у м. Конотоп.

У минулому році на піднаглядній території збільшилась кількість вчинених злочинів групою осіб, зросла кількість вчинених кримінальних правопорушень особами, які раніше вже вчиняли правопорушення. Це свідчить про недостатньо ефективну роботу щодо профілактики вчинення кримінальних правопорушень особами, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності. У зв’язку з цим необхідно суттєво активізувати діяльність на цьому напрямі, особливо щодо раніше судимих осіб, які відбувають покарання, не пов’язані з позбавленням волі, та осіб, які перебувають під адміністративним наглядом.

Майже в усіх районах суттєво зросла кількість вчинених кримінальних правопорушень неповнолітніми або за їх участі. Причиною такого становища є низька профілактична робота органів системи профілактики з попередження та недопущення вчинення кримінальних правопорушень дітьми.

Потребує вжиття невідкладених заходів до активізації робота з протидії корупції, насамперед з виявлення корупційних кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямах, в діях високопосадовців, у сфері використання бюджетних коштів, земельних правовідносин, у сфері лісового господарства тощо. Явно недопрацьовують на цьому напрямі оперативні служби підрозділів поліції.

Турбує велика кількість кримінальних правопорушень, у яких не прийнято кінцеве рішення і найбільше таких у м. Конотоп. Через відсутність належної взаємодії слідчих з оперативними підрозділами щодо встановлення осіб, які вчинили злочини, більше половини зареєстрованих кримінальних правопорушень залишається нерозкритими. Розкриття злочинів минулих років взагалі майже відсутнє.

Робота в слідчих підрозділах поліції з розкриття майнових злочинів перебуває на незадовільному рівні, по ряду проваджень слідчі дії виконуються лише в перші дні після реєстрації, непоодинокими є факти порушення дотримання розумних строків досудового розслідування. При цьому керівництвом органів досудового розслідування не забезпечено дієвий контроль за виконанням доручень слідчих та вказівок прокурорів.

Оперативні працівники доручення слідчих виконують не якісно та поверхово. Слідчі, у свою чергу, не ініціюють питання щодо притягнення до відповідальності працівників оперативних служб, що допускають відповідні недоліки.

Недостатньо ефективною є робота Конотопського виправного центру №130 щодо перекриття каналів надходження до установи виконання покарань наркотичних засобів та інших заборонених предметів.

З огляду на викладене, зусилля усіх правоохоронних органів щодо протидії злочинності та корупції в регіоні потребують вжиття скоординованих заходів.

Last modified on Середа, 13 квітня 2016

Ми в соцмережах

 

 

Про нас

Вже багато років газета "Телегурман" об'єктивно, неупереджено та цікаво висвітлює життя нашого міста.

Творча група газети активно працює для того, щоб Ви в кожному випуску отримували достовірну та цікаву інформацію з життя нашого міста, а також на сторінках газети корисні поради, секрети сімейного щастя та виховання дітей.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Green Red Radian
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family