wrapper

Цікаве

V ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ 24 СЕСІЇ КОНОТОПСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ НАРЕШТІ ВІДБУЛОСЬ

31 серпня V пленарне засідання 24-ї сесії Конотопської міської ради, що тривалий час переносилось через протистояння міського голови й депутатського корпусу, нарешті відбулось. Сторони досягли паритету. Засідання тривало понад вісім годин. Отже головні питання вдалося вирішити.

 У залі були присутні 35 депутатів з 36, отже сесія правомочна. Всі питання порядку денного народні обранці розглянули і проголосували.

 Так, були проголосовані питання «Про затвердження площ, надання земельних ділянок суб’єктам господарювання згідно з виготовленою землевпорядною документацією»; «Про затвердження площ та надання земельних ділянок громадянам згідно з виготовленою землевпорядною документацією»; «Про припинення прав на земельні ділянки та продовження терміну дії договорів оренди землі»; «Про внесення змін до рішень виконкому та міської ради, скасування рішень міської ради, виконкому «Про приватизацію земельних ділянок»; «Про затвердження технічної документації із землеустрою та передачі земельних ділянок до державної власності» та інші.

Очікувано мали місце запеклі дискусії стосовно бюджетних питань. Гостроти додало те, що саме під час розгляду цих питань вийшла з ладу система електронного голосування «Віче». Отже довелось голосувати картками. Депутати не проголосували за затвердження звітів про виконання міського бюджету за І квартал та за перше півріччя, оскільки, як відомо, з 28 серпня в Конотопі проводиться фінансовий аудит з виконання місцевого бюджету.

Дутати також не підтримали рішення «Про скасування пункту 1 рішення виконавчого комітету від 29.08.2011 №285 «Про нагородження Почесними відзнаками міської ради» в частині присвоєння звання «Почесний громадянин Конотопа» Маміашвілі М.Г.» Також не відбулось перейменування міської ДЮСШ. Висловлюючи свої думки, народні обранці зійшлися на тому, що спорт варто відділити від політики.

 

 

НАСПРАВДІ ПРАЦІВНИКАМ ЦРЛ ВИПЛАТИЛИ ЛИШЕ БЛИЗЬКО 60%        АВАНСУ ЗА СЕРПЕНЬ!

ЗАРПЛАТУ ОБІЦЯЛИ… ДО 4 ВЕРЕСНЯ

Останнім часом через протистояння виконавчої і представницької гілок міської влади спостерігаємо цікаву й позитивну тенденцію – відкритого звіту чиновників у соцмережі! Таким чином виявляється – треба більше критики, щоб влада стала прозорішою! Недарма кажуть: «у мутній водиці чорти водяться»! Тож як висновок - треба виводити усю цю чортівню на чисту воду!

Так, зокрема депутат Конотопської міської ради Тарас Омельченко звинуватив міськвиконком у неперерахунку коштів медикам із субвенції державного бюджету:

Тарас Омельченко: «Знову погрози... Але, пане Артеме (міський голова, - ред.), пленарне засідання відбудеться. А за ситуацію в ЦРЛ будете відповідати разом з тими, хто не виплатив заробітну плату за 1 половину серпня працівникам ЦРЛ за рахунок медичної субвенції з державного бюджету, отриманої 11 серпня!»

   У відповідь у Фейсбуці з’явилося повідомлення за підписом Валентини Кошевецької‎, начальника Фінансового управління Конотопської міської ради: «На порушене депутатами в соціальних мережах питання, щодо своєчасності здійснення розрахунків по заробітній платі працівників КЗ «Конотопська центральна районна лікарня ім. ак. М.Давидова» повідомляємо: Відповідно до виписки відділення УДК в м. Конотоп, отриманої 14 серпня 2017 року, до бюджету міста Конотоп з державного бюджету надійшов ІІ транш медичної субвенції, який згідно плану використання розподілений між закладами охорони здоров’я, в тому числі КЗ «Конотопська центральна районна лікарня ім. ак. М.Давидова» - 2555,5 тис. грн.

В період з 14 серпня 2017 року по 28 серпня 2017 року згідно заявок на фінансування фінансовим управлінням Конотопської міської ради було здійснено фінансування закладу на загальну суму 2535,2 тис. грн., в тому числі на:
• заробітна плата з нарахуваннями – 2070,1 тис. грн. (заробітна плата за І половину серпня, термін оплати якої відповідно до колективної угоди до 22 числа поточного місяця);

• медикаменти та перев’язувальні матеріали – 181,6 тис. грн.;

• продукти харчування – 154,1 тис. грн.;

• виплата пенсій та допомоги – 24,3 тис. грн.,

• інші видатки – 105,1 тис. грн. в тому числі пільгове зубопротезування – 15,2 тис. грн.

Залишок коштів до використання КЗ «Конотопська центральна районна лікарня ім. ак. М.Давидова» станом на 29 серпня 2017 року становить 20,3 тис. грн. На здійснення видатків, які будуть носить першочерговий та обов’язковий характер (розрахункові, відпускні, платежі перед державним бюджетом».

У свою чергу маємо звернути увагу на обтічність відповіді – у стилі звичних для чиновників міськради відписок! Так, згідно з вище наданою відповіддю, чиновники вказують, що… виплатили «заробітну плату за 1-у половину серпня»! Щоб перевірити цю інформацію, «Телегурман» звернувся безпосередньо до працівників лікарні. З їх слів, «заробітню плату за 1-у половину серпня», тобто аванс, виплатили у розмірі лише близько 60%! Тобто не в повній мірі!

-Якщо раніше аванс виплачували зазвичай 12 числа, - повідомляіє один із лікарів, - то цього разу виплатили 18-го і не в повному обсязі. Близько 60%. Зарплату давали в 25-26 числах кожного місяця, зараз станом на 31 серпня ще ми її не отримали.

-Напередодні 1 вересня, коли дітей потрібно готувати до школи, - скаржаться інші медики, - виплатили лише половину авансу! Дитину ж не поведеш до школи наполовину вдягненою! Тож і виходить, що бери гроші де хочеш, чи можеш! А взагалі зарплату обіцяють виплатити до 4 вересня. Що ж, побачимо, як вийде!?»

 

 

ЯК ВІДБУВАЛАСЬ ПІДГОТОВКА ДО КОНТРОЛЬНОЇ СЕСІЇ МІСЬКРАДИ

Чому «контрольної»? В умовах інтифади двох гілок міської влади, незважаючи на те, що громада міста вже не в силах терпіти «реально існуючого хаосу влади», все ж таки треба знайти якийсь вихід з колапсу! Але, як бачимо з реальних прикладів, впертість і пихатість «виконавців» й надалі - не має меж!

Депутат Конотопської міської ради Тетяна Сизон: «11 година 40 хвилин. Після "спілкування" з секретарем міської ради вкотре переконалася, що посадові особа державного самоврядування не відповідає займаній посаді. Багрянцева відмовилася сприяти проведенню бюджетної комісії. Прийнято рішення зробити виїзне засідання з розпорядниками коштів. Чекаємо начальника відділу культури. Маємо надію отримати відповіді на наші питання. Приємно працювати з Оленою Володимирівною Шинкаренко, начальником відділу культури, пояснення для бюджетної комісії надані.

Друга приємність це заробітна плата начальника відділу культури. Не має заперечень - фахівці, що важко працюють, повинні отримувати Преміювання до 200%. У мене одне питання, чому така різниця у преміюванні між начальником відділу і головним бухгалтером. Висновок - бухгалтерія "не працює"!!?

14 година 21 хв. Бюджетна комісія продовжує працювати. Спілкуємося з директором КП "Теплогарант" Б. О. Бакалиною.

Після спілкування з керівником КП "Теплогарант" багато питань до заступника міського голови Іноземцевоі та начальника управління ЖКГ та до їхнього бачення першочергових питань, які потрібно терміново вирішувати».

 

 

ГРАБУНОК НА 4,5 МІЛЬЙОНИ, АБО ЯК МОНОПОЛІСТИ ЗНИЩУЮТЬ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО В УКРАЇНІ

         Знайомтесь, це – корова Зірка! З квітня по травень 2016 Зірка разом з «подругами»  щоденно забезпечувала молоком  філію «Конотопський молокозавод» ТОВ «МалКа-транс». Разом «натрудилися» на 4,5 мільйони гривень. Але від бандитських недобросовісних «партнерів» по сьогодні не отримали ні копійки. Як обібрали Зірку та її господарів, читайте далі.

         У Конотопському районі та далеко за його межами про ПрАТ  «Радгосп "Шевченківський" у аграрних колах  знають усі.

Його керівник - Микола Олексійович Зінченко, людина, на чиїх плечах тримається село Шевченкове Конотопського району. Адже чи не головним індикатором розвитку села для його мешканців є наявність оплачуваної  роботи. У господарстві Миколи  Олексійовича працює 80 чоловік, середня заробітна плата - 6 тисяч гривень. Погодьтеся, для селян, які часто не мають альтернативи, такий заробіток  є досить пристойним.

         В обробітку у господарства - 3 800 га землі, з них 2 600 га ріллі. Утримується  2000 голів ВРХ,   600 дойних корів, є і своя свиноферма.

         Для довідки: ТОВ «МалКа-транс» - це дочірнє підприємство потужної  системи, міжнародної групи  під назвою Milkiland Юркевичів – одного з найбільших  експортерів  сиру з України.

         Як виявилося, сподівання Миколи Зінченка були розвінчані уже у недалекому майбутньому. З  1 січня  по 30 вересня 2016 року, впродовж дев'яти місяців очолюване ним господарство постачало  молоко на завод. У цей період,  з квітня по вересень, ТОВ "МалКа-транс" уже припинило розраховуватись з господарством, у результаті чого утворилася заборгованість - чотири з половиною мільйони гривень!

         Кількамісячні  умовляння та переговори  з ТОВ "Малка-Транс"  ситуацію з мертвої  точки не зрушили.

         Уже в листопаді 2016 року, від зневіри та безвихідності, ПрАТ «Радгосп "Шевченківський" подав  на  підприємство  до суду на стягнення заборгованості, за місцем його реєстрації – у м.Конотоп. Господарський суд Сумської області позов задовільнив.

         Далі події розвивались наступним чином:

         - ТОВ "МалКа-транс", знаючи про свою беззаперечну безперспективність у даній справі, аби затягнути час, а значить і уникнути відповідальності, подає до  Апеляційного суду;

         - Господарський Апеляційний суд залишив у силі Рішення Господарського суду Сумської області; у процесі розгляду  справа затягнулася до квітня 2017 року.

         - З Рішенням Апеляційного суду Радгосп "Шевченківський" звертається до Конотопської виконавчої служби.

         - Конотопська виконавча служба дуже оперативно та професійно виконує свою роботу - проводить арешт рахунків, опис майна сиркового цеху та автомобільної техніки.

Здавалося б, урочистість закону та справедливості уже близько... Але ...

         - Неочікувано, в однодень, Сумська виконавча служба забирає справу у місто Суми, перекривши таким чином кисень Конотопській виконавчій службі у розгляді цієї справи.

         За коментарем звернулися до Аліни Сергіївни Марценюк, начальника Конотопського міськрайонного відділу державної виконавчої служби  головного територіального управління юстиції у Сумській області:

         -«Так, дійсно, таке рішення перебувало у нас на виконанні. Та наразі воно передане до відділу примусового виконання рішень головного управління виконавчої служби у Сумській області на підставі постанови начальника управління ДВС  Едуарда В’ячеславовича Молодцова,  оскільки пов’язана з великим обсягом виконавчих дій та сумою коштів».

         Отож, наразі саме ці два посадовці – начальник державної виконавчої служби у Сумській області Едуард Молодцов та начальник відділу примусового виконання рішень Олександр Литвиненко офіційно розпоряджаються  долею  ПрАТ  «Радгосп "Шевченківський", благополуччям селян та подальшим рівнем життя цілого населеного пункту – села Шевченкове.

         Зрештою, у благородність намірів Сумської виконавчої служби, чесність та об'єктивність  обласних посадовців при прийнятті рішення про передачу справи з відділу Конотопської виконавчої служби  можна повірити, аби далі події не розвивалися ще цікавіше, а в деякій мірі навіть містичніше.

         Саме в час перебування справи в  обласній виконавчій службі, коли вже напередодні Конотопська виконавча служба вийшла на завершальний етап примусового стягнення заборгованості, довела справу до логічного законодавчого завершення, на Конотопському молокозаводі,  попри діючу заборону, відкривається та успішно працює  опломбований сирковий  цех!       

         Ми спробували звязатися з директоркою філії  «Конотопський молокозавод ТОВ «МалКа-транс». Та, нажаль, Любов Володимирівна Сергійчук  не змогла надати жодного слова коментарю , пославшись спочатку на необхідність проведення дорадчих дій зі своїм керівництвом, а потім -  на дуже напружений графік, зокрема, «серйозну екологічну перевірку» на підприємстві у місті Ромни, де вона також є директоркою.

         За спостереженнями місцевих активістів,  які зафіксували все на відеокамеру, щоранку з  сировиною на територію заводу заїжджають "арештовані" транспортні  засоби, молоковози. За словами працівників заводу, пломби були зірвані особисто за вказівкою директорки   філії  Конотопського молокозаводу  Сергійчук Любові  Володимирівни. Щодоби в  "опломбованому" цеху виготовляють близько 1,5 тони сирків ТМ «Добряна». Товар, як ми всі розуміємо, специфічний, з коротким терміном реалізації, звісно його потрібно швидко збувати.

         Ринок збуту на підприємстві, вочевидь, настільки налагоджений, що дозволяє не лише щодня   продовжувати виробництво, а й отримувати за товар безготівковий розрахунок. Адже наразі жодні транзакції  через заблоковані Конотопською виконавчою службою рахунки не проходять.

         А це не лише кримінальна відповідальність, а й шалені збитки держави та місцевого бюджету через тіньовий обіг коштів та несплачені податки.

   Потерпіла  сторона направила відповідну інформацію до поліції та прокуратури, реакції від яких немає і досі. Відповіді стягувач не отримав.

         А в цей час, 31 липня 2017 року, за клопотанням ТОВ "МалКа-транс" суд заборонив виставляти майно  філії Конотопського молокозаводу на  торги.

         Виникає багато питань щодо мільйонних   незаконних  (під питанням) оборудків дочірньої фірми  "Мілкіленду".  Де шукати правди  та  закону  селянам? Хто буде відшкодовувати шалені збитки  «Радгоспу «Шевченківський»,  які є всього-навсього копійками для монополіста Юркевича? Навіщо справу забрали до обласної виконавчої служби?  Якими якостями  професійності та людяності   володіють  посадовці обласної виконавчої служби, якщо до цих пір не досягли результату в "боротьбі" з кількарічним  верховенством  беззаконня та очевидного грабунку селян, знищення українського села та штучного розорення чесних трударів, які  працюють, не покладаючи рук, на благо простого народу, на чиїх плечах тримається тил  України, як сільськогосподарської країни?

         Чому мовчать правоохоронці? Де  робота  прокуратури?

         На ці та інші запитання щодо  ситуації, розв'язання якої очевидно штучно затягується, відтепер спробує знайти відповідь і   депутат обласної ради Сергій Демеха:

         «Конотоп – місто невелике. Умовно кажучи, усі один одного знають. Інформація по місту розповсюджується швидко. Тому мені стало відомо, що дійсно, опломбований сирковий цех на молокозаводі безперешкодно працює. Є дуже багато «цікавої»  інформації, зафіксованої активістами.  Тому мною підготовлені заяви до правоохоронних органів області, до прокуратури щодо  негайного втручання  в очевидне порушення закону з боку Конотопської філії  ТОВ «МалКа-транс». Також звертаюся до вищого керівництва області з проханням  всіляко посприяти відновленню справедливості та  припиненню кількарічного протистояння  між  постачальником сировини та  підприємством. Звісно, володіючи ситуацією в області та Конотопському районі зокрема, я буду до останнього відстоювати інтереси селян». 

         У свою чергу самі селяни уже зневірилися у обєктивності та незаангажованості правосуддя.

         «Якщо найближчим часом  розгляд справи не зрушиться з мертвої точки, а буде й надалі штучно затягуватися, якщо на багатомільйонні оборудки будуть закривати очі правоохоронні органи, якщо нас, врешті-решт, не почують, ми будемо вдаватися до більш радикальних методів для свого захисту. І це позиція єдина, усіх  селян. Адже у кожного з нас діти, сімї, і нам треба просто жити. Жити за свої, чесно зароблені кошти  оцими мозолями (показує руки)», - говорить пан Микола, працівник радгоспу. 

         Микола Олексійович Зінченко з тугою в серці і голосі дивується: «Як можна так  обдирати, знищувати свій чесно працюючий народ? Здається, що живемо у демократичній країні з  Європейським вектором розвитку. Але ж ні, у нас до нині діють законні бандитські угрупування. Виходить, що за гроші купують усе і всіх. А прості люди нікому не потрібні. Я завжди був прихильником  цивілізованого законного вирішення будь-яких спорів. Але зараз все частіше згадую випадок, коли в одній з областей України у відповідь на рейдерський захват фермер  просто закупив автомати Калашникова на кожного робітника і продовжує успішно працювати. Хотілося б, щоб такі історії були вигадками і в Україні нарешті запрацював закон. Один для всіх. Адже ми  того достойні, бо живемо в найзаможнішій за своїм потенціалом країні.»

         То коли нарешті корова  Зірка  отримає свою законну винагороду  за екопродукт  та зможе поласувати  смачними та необхідними для її здоров'я вітамінними кормами? - Сподіваємось, відповідь не за горами.

Інна Панченко, журналіст, громадський діяч.

 

 

 

 

 

Ми в соцмережах

 

 

Про нас

Вже багато років газета "Телегурман" об'єктивно, неупереджено та цікаво висвітлює життя нашого міста.

Творча група газети активно працює для того, щоб Ви в кожному випуску отримували достовірну та цікаву інформацію з життя нашого міста, а також на сторінках газети корисні поради, секрети сімейного щастя та виховання дітей.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Green Red Radian
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family