wrapper

Цікаве

×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 1338

Коцюбинський Юрій Михайлович (1896–1937) Брав активну участь у знищенні українського національного руху. Народився у Вінниці, син письменника М. Коцюбинського. В 1913 р. став членом РСДРП. З 1914 р. член Чернігівського комітету РСДРП. У 1916 р. мобілізований в армію; закінчив Одеське військове училище, прапорщик. Служив у Петрограді, вів революційну агітацію серед солдатів. Учасник Лютневої революції 1917 р., пізніше став членом військової організації більшовиків при Петроградському комітеті РСДРП(б), комісаром Семенівського гвардійського резервного полку, начальником Червоної гвардії і комендантом Московсько-Нарвського району (Петроград); з 20 жовтня 1917 р. комісар гвардійського Семенівського полку. Брав участь у штурмі Зимового палацу. У грудні 1917 р. увійшов до складу Народного Секретаріату спочатку як заступник, а згодом як в.о. секретаря військових справ. У січні 1918 р. призначений головнокомандувачем збройними силами радянської Української Народної Республіки, які в абсолютній більшості складалися з петроградських і московських червоногвардійців. З березня 1918 р. народний секретар внутрішніх справ. В 1919–1920 рр. керував більшовицькими державними і партійними органами в Чернігові і Полтаві. На дипломатичній роботі в Австрії (1920–1922, 1925–1927) та Польщі (1927–1930). З лютого 1930 р. Коцюбинський і голова Держплану, заступник голови Раднаркому УСРР. Входив до складу ЦК КП(б)У, був членом ВУЦВК. Брав участь у здійсненні Голодомору 1932–1933 роках. Уповноважений ЦК КП(б)У із хлібозаготівель в Кривоозерському районі Одеської області. 117 В лютому 1935 р. заарештований, звинувачений в антирадянській діяльності і засуджений рішенням особливої наради при НКВД СРСР до 6-ти років заслання. В жовтні 1936 р. перевезений до Києва, звинувачений у керівництві контрреволюційною організацією Український троцькістський центр і після 15-хвилинного розгляду справи розстріляний у Лук’янівській тюрмі. Відомим є «Лист без конверта» С. Єфремова до Коцюбинського (січень 1918 р.), в якому останнього звинувачено у кривавих злочинах проти власного народу: «Десять днів мільйонове місто беззбройних та беззахисних дітей, жінок і мирної людности конає в смертельному жаху. Я знав і любив Вашого батька... Але я, не вагаючись, кажу: яке щастя, що він помер, як добре, що очі його не бачили й вуха не чули, як син Коцюбинського бомбардує красу землі нашої й кладе в домовину молоду українську волю!»

Островський Микола Олексійович (1904–1936) Письменник, автор роману «Як гартувалася сталь». Причетний до каральних експедицій проти населення, запідозреного в контрреволюції. Народився в сім’ї робітника гуральні. Під час німецької окупації 1918 р. брав участь у підпільній діяльності більшовиків Шепетівки. 20 липня 1919 р. вступив до комсомолу, пішов на фронт добровольцем. Воював в кавалерійській бригаді Г. Котовського і в 1-ї Кінній армії. У серпні 1920 р. під Львовом був важко поранений у спину і демобілізований. Повернувшись у Шепетівку, став працювати в місцевому ревкомі. Брав участь у нічних обшуках і прямому пограбуванні, організованому владою – ходив по квартирах і відбирав продовольство, книги та інше майно у людей, оголошених буржуями. У 1924 р. значився комунаром Окремого Шепетівського батальйону Особливого призначення, котрий проводив зачистки місцевості – каральні експедиції проти населення, запідозреного в контрреволюції. З 1928 р. втратив зір і був прикутий до ліжка. Придумав сис-ему письма, написав роман про становлення радянської влади «Як гартувалася сталь» (1932–1934), який був офіційно визнаний одним з кращих творів соціалістичного реалізму. У 1935 р. Островський нагороджений орденом Леніна, йому були подаровані будинок в Сочі і квартира в Москві, присвоєно звання бригадного комісара. Вже будучи прикутим до ліжка, майже осліплий інвалід закидали різні інстанції листами, яких викривав своїх сусідів по будинку – «недорізаних буржуїв».

 
 

 

Джерело: http://www.memory.gov.ua

Фото: www.lebedyn.com.ua

 
 
Last modified on П'ятниця, 11 грудня 2015

Ми в соцмережах

 

 

Про нас

Вже багато років газета "Телегурман" об'єктивно, неупереджено та цікаво висвітлює життя нашого міста.

Творча група газети активно працює для того, щоб Ви в кожному випуску отримували достовірну та цікаву інформацію з життя нашого міста, а також на сторінках газети корисні поради, секрети сімейного щастя та виховання дітей.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Green Red Radian
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family