wrapper

Цікаве

Поради для садівників

Як позбутися мурах у городі?

 

Мурахи відносяться до членистоногих комах. Усього їх налічується близько 9 тисяч видів. Це не просто комахи, які наносять втрату врожаю та садовому ділянці. Мурахи володіють інтелектом і живуть колоніями. Перед тим як поставити перед собою завдання вивести мурах на території садибної ділянки або дачі, запасіться терпінням. Швидше за все, це займе не один день і навіть не тиждень.
Як вивести садових мурах?

Є два основні методи боротьби з мурахами:

-      не пустити мурах на дерево;

-      вивести мурах з городу, обробивши мурашник такими речовинами, як гелі і приманки.

Розглянемо ці методи більш детально. Як не пустити мурах на дерево:

Створіть водну перешкоду. Цей метод підходить для дуже гуманних людей. Призначений для декоративних і ягідних кущів. Створити водну перешкоду можна зі старої покришки. Розріжте її уздовж на дві частини. У землі потрібно вирити рів і помістити туди покришку так, щоб краї трохи виступали над землею. Залийте в покришку воду і перешкода готова.

Фольга. Обмотайте навколо стовбура фольгу таким чином, щоб вийшла спідничка з гострим краєм. Мурахи не зможуть перелізти через гострий край спідниці.

Можна використовувати спеціальні клейкі пояса. Вони продаються в спеціальних магазинах і призначені саме для боротьби з комахами такого типу. Такий пояс не містить отрут і практично не висихає. Стійкий до вологості.

Ще один спосіб позбавитися від мурашок на дачі: спробуйте розпушити гніздо комах і посипати його тютюновим попелом або вапном. Або виготовте розчин з 10 л води, 2 склянок рослинного масла, шампуню та оцту. Все це залийте в попередньо зроблене отвір в центрі мурашника, закрийте його плівкою і залиште на кілька днів.

Як вивести мурах з городу за допомогою хімікатів?

Якщо ви думаєте, що достатньо обприскати мурах на поверхні отрутами, ви дуже помиляєтеся. У мурах дуже складна ієрархія і мурашник розрахований на мільйони жителів. Ви обробите тільки робочих мурах, що абсолютно не вирішить проблеми. Позбутися цих неприємних сусідів допоможуть харчові приманки та гелі. Такі гелі розраховані на довготривалу дію. Вони не вбивають мурашки відразу. Робоча мураха встигає принести здобич у мурашник і згодувати її личинкам і королеві. Після загибелі королеви і личинок мурашник припиняє своє існування.

Як вивести рудих мурашок?

 

Дуже часто мурашки приносять неприємності не тільки на садовій ділянці, але і в будинку. Найчастіше в будинку заводяться саме руді мурашки. Боротьба з ними може затягнутися на кілька тижнів, все залежить від кількості вогнищ. Якщо джерело знаходиться в будинку, обов’язково знайдіть його. Для цього простежте за рухом мурах. Як тільки знайдете місце з великим скупченням цих комах і кладкою яєць, починайте діяти. Для знищення можна скористатися дихлофосом. Можна боротися спеціальними приманками у вигляді крейди. Принцип дії такий же, як і у гелів від садових мурашок.

Read more...

Оптимальная почва для винограда


В Украине, благодаря плодородной почве, есть много мест для выращивания винограда. Лучше выбирать холмистые просторы. Почва может быть сравнительно бедной, на которой другие культуры не дают хорошей урожайности.

Виноград не растет на плотной и тяжелой почве, в болотистой местности. Так что сказать, что эта культура не притязательна к качеству земли, нельзя.

Виноградари, имея в арсенале многолетние наблюдения, сходятся во мнении, что рост лозы, качество винограда и его урожайность во многом зависят от качества грунта, на котором растет культура. Например, в одном районе, где одинаковые климатические условия, можно получить виноград одного сорта, но обладающий совершенно разными качествами. Такая закономерность связана с определенным типом почвы.

Лучшей почвой для выращивания винограда считается легкая, песчаная, рыхлая, гравийная и легко пропускающая тепло.

Ранее при выращивании непривитых культур  на качество и свойства грунта особого внимания не обращали. Когда появились новые селекционные и импортные сорта, состав почвы стал играть немаловажную роль. Некоторые подвои могут расти на засушливой местности с мелкой почвой и давать хороший урожай. А некоторые предпочитают свежую, влажную и глубокую почву. Часть культур нуждается в повышенном содержании в грунте карбонатов, а другой части подходит их низкое содержание.

Помните, что перед тем как высаживать виноград, обязательно тщательно изучите состав грунта. Это поможет вам грамотно подобрать сорта и подвои.

 

Красные сорта винограда

Для выращивания сортов винограда, из которых делают красное вино, лучше выбирать умеренно влажную почву, которая хорошо проветривается и имеет оптимальный тепловой режим. В грунте должно содержаться достаточно гумуса, а также сбалансированное сочетание калия, железа и фосфора. Этим требованиям полностью соответствуют все типы чернозема, темные серо-коричневые и коричневые почвы и территориальная холмистая местность. Чтобы качество винограда было высоким, лучше использовать грунт, где содержится повышенное количество глины.

 

Белые сорта винограда

Виноград для изготовления белого вина высокого качества лучше всего растет и плодоносит на песчаных почвах, а также на глиняно-песчаных. Грунт должен иметь легкий механический состав и небольшое количество гумуса. Содержание фосфора и калия должно быть сбалансированным и достаточно высоким. Такую почву можно найти возле рек и водоемов. Более того, почва рядом с водой имеет природную влажность, которая отлично подходит для этих сортов винограда.

Белый виноград предпочитает легкие почвы с хорошей освещенностью.  Под эти требования подходит делювиальный и аллювиальный грунт, коричневый, образованный песчаными и глинистыми отложениями. Чтобы виноград был качественным и сладким, необходимо выбрать грунт, который хорошо прогревается и имеет в своем составе щебень, высокое содержание карбоната и большое количество глины.

 


Десертные сорта винограда

Выращивание десертных сортов винограда, из которых получается десертное столовое вино, диктует свои правила и требует определенных типов почвы. Такие сорта лучше всего будут расти и давать урожай на грунте со следующими характеристиками:

·     свежий, глубокий, нетяжелый и неплотный;

·     обогащен гумусом и хорошо удерживает влагу;

·     сбалансированное и высокое сочетание карбоната, азота и фосфора.

Ранний столовый виноград будет хорошо расти на легких, песчаных, почвах. Ему необходимо обеспечивать регулярный и достаточный полив. Десертные сорта предпочтительно размещать на черноземе, на нескольких видах коричневых почв, которые находятся в горной местности.

Мировая практика виноделия и виноградарства показывает, что лучшее вино получается из культур, которые растут на почве с содержанием песка и гравия. Так, известные марки вина имеют виноградники в местностях, где почва полностью соответствует требуемым условиям.

Грунт на виноградниках в Грузии, Токае или Шампани содержит около 80% мелкого камня или гравия. Эта добавка является своеобразным дренажем для почвы, который хорошо пропускает дождевую воду и защищает землю от испарения. Еще одним преимуществом гравия является то, что он хорошо поглощает солнечное тепло, а ночью, когда температура понижается, он отдает поглощенное тепло, тем самым нагревая поверхность почвы

 

Чтобы вырастить по-настоящему качественный виноград, потребуются знания, время, трудолюбие и большое терпение.

Read more...

Шкідники капусти та боротьба з ними

Серед овочевих культур капуста займає одне з провідних місць як за площами вирощування, так і споживанням її населенням. Тому важливо знати, як боротися зі шкідниками, аби восени зібрати достойний урожай.

Капустяна попелиця протягом року дає багато поколінь. Першу половину літа розмножується на диких хрестоцвітих. Коли вони грубішають, переходить на капусту, оселяючись на її зовнішніх листках. Згодом вони скручуються, капуста утворює малу головку або зовсім її не утворює. Пошкоджені попелицею капустяні рослини і бур'яни треба знищувати. Для обприскування застосовують анабазин-сульфат (10—15 г на 10 л води +40 —50 г мила), гексахлоран, піретрум, тютюновий настій, який одержують, настоюючи протягом доби 500—600 г махрового пилу у 10 л води, розчин мила (250—300 г на 10 л води). Перші поодинокі колонії попелиці можна знищити, обтираючи листя одним із вказаних розчинів.

Капустяна муха — один з найнебезпечніших шкідників капусти, а також редиски і редьки. Личинки живіть на корені, об'їдаючи його зовні часто вгризаються в середину кореня. Рослини з пошкодженим корінням гинуть. Самка відкладає яйця (до 150штук) на прикореневі частину або на землю біля кореневої шийки. Через тиждень з'являються личинки які зразу вгризаються в корінь. Для боротьби з цим шкідником слід посипати під рослинами тютюновим пилом навпіл із гашеним вапном або 5 %-ним анабадустом.

Капустяна совка дає два покоління на рік. За своє життя самка відкладає до півтора тисячі яєць. Тижнів 1,5—2 виводяться гусениці які вигризають м'якуш листка. Живуть три тижні. Капустяна совка може розмножуватися на багатьох рослинах, бур'янах. Для знищення гусені рослини обприскують 0,5 %-ним розчином натрій- флуоріду, 0,7 %-ним натрій-флюосиліциду, паризькою зеленню міцністю 0,15 %, 4 %-ним барій-хлоридом або обпилюють кальцій-арсенатом. Можна обприскувати анабазин- чи нікотин- сульфатом або піретрумом.

Хрестоцвіті блішки нападають на капусту, редиску зразу після посадки та появи сходів. Це жучки з яйцеподібним чи видовжено-овальним тілом до 3—3,5 мм завдовжки. Зимують дорослі блішки у верхньому шарі грунту під рослинними рештками та опалим листям на городах та чагарниках. із місць зимівлі виходять у квітні. Спочатку живляться сходами бур'янів, пізніше переходять на овочеві хрестоцвіті культури. Жуки дуже активні в жарку сонячну погоду, згризають листки молодих рослин. У кінці червня — першій половині липня з'являються жуки нового покоління, які живляться пізньою капустою та іншими рослинами. Велике значення у знешкодженні блішок мають агротехнічні заходи: глибока оранка або перекопування грунту, під час яких гинуть жуки, що залишилися на зиму в верхньому шарі грунту, своєчасне садіння добре розвиненої розсади, систематичне знищення бур'янів. Доступний і простий спосіб — обпилення порошком піретруму (200 г) у суміші з попелом (400 г); добрі результати дає обприскування хлорофосом (20 г на 10 л води).

Капустяна міль. Це невеликий бурувато-коричневий метелик з вузькими крилами. Задні крила сірі, облямовані довгими виїмками. Гусениці завдовжки близько 12 мм, веретеноподібні, дуже рухливі, жовтувато-зелені. Гусениці ви­дають м'якуш листка, не зачіпаючи шкірки з верхнього боку. Внаслідок цього утворюються численні напівпрозорі округлі плями («віконця»). У боротьбі з цим шкідником допомагає обприскування хлорофосом (20— 30 г на 10 л води), карбофосом (30—40 г на 10 л води). Для захнсгу капусти від листогризучих гусениць можна використовувати відвари рослин, які містять речовини, що знищують шкідників (полин, гострий перець, бадилля картоплі і помідорів).

Капустяний білан. Метелики кремувато-білі з чорними плямами на крилах, літають вдень Пошкоджують хрестоцвіті культури. Самки відкладають на нижній бік листків яскраво-жовті видовжені пляшкоподібні яйця, розміщуючи їх купкам- по 25—150 штук в кожній. Гусениці завдовжки 40 мм сіро-зелені, з поперечними рядками темно-бурих плям жовтими бічними смужками та численими щетинками з волосками на тілі. Живуть невеликими групами. Протягом року розвивають З—4 покоління. Заходи боротьби такі, як при капустяній молі.

 

 

Read more...

Необычные клумбы из подручных материалов

От того, насколько вы можете использовать свою фантазию, зависит уникальность сада. Не обязательно тратить большие суммы денег на обустройство клумб – обратите внимание на вещи во дворе, которые, на первый взгляд, вам уже совсем не нужны. Очень красиво смотрится декор цветочников большими камнями или галькой. Многие садоводы размещают цветы в старых автомобильных шинах, просто покрасив их и создав многоярусный цветник.И даже такие вещи, как старый автомобиль, сапоги и люстра могут пригодиться в саду. При выращивании цветов нет никаких ограничений в дизайне – используйте любые свои идеи, и ваш сад всегда будет отличаться оригинальностью!

Read more...

Ми в соцмережах

 

 

Про нас

Вже багато років газета "Телегурман" об'єктивно, неупереджено та цікаво висвітлює життя нашого міста.

Творча група газети активно працює для того, щоб Ви в кожному випуску отримували достовірну та цікаву інформацію з життя нашого міста, а також на сторінках газети корисні поради, секрети сімейного щастя та виховання дітей.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Green Red Radian
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family