wrapper

Цікаве

×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 1338

Гори старих комп'ютерів і телевізорів, зламаних холодильників, мобільних телефонів, що вийшли з ладу, кондиціонерів та іншої електроніки являють серйозну загрозу для екології та здоров'я жителів країн, що розвиваються.

Про це йдеться в оприлюдненій доповіді Програми ООН з навколишнього середовища, складеній на основі статистики, зібраної в 11 державах світу, пише Кореспондент.

Згідно з документом, зростання обсягів електронного "мотлоху" у світі становить 36 млн тонн щорічно.

Китай, наприклад, щороку відправляє на смітник 2,3 млн тонн непотрібної техніки, поступаючись за обсягами лише Сполученим Штатам, які щорічно викидають 3 млн тонн.

"Серйозні випробування чекають не тільки Китай, - заявив глава Програми ООН з навколишнього середовища. - Індія, Бразилія, Мексика й інші країни можуть також зіткнутися із зростанням забруднення навколишнього середовища і зростанням захворювань серед місцевих жителів, якщо утилізація електроніки не буде регулюватися належним чином ".

Як стверджується в доповіді, до 2020 року кількість викинутої на звалище комп'ютерної техніки в Китаї і ПАР зросте на 400% порівняно з рівнем 2007 року, тоді як в Індії аналогічний показник зростання складе 500%.

Більша частина відправленої на смітник електроніки в Індії та Китаї зазвичай переробляється в сміттєспалювальних установках для того, щоб витягти з плат золото, срібло, паладій, іридій та інші цінні метали.

При спалюванні електроніки утворюються отруйні гази, які безконтрольно викидаються в атмосферу.

Неправильна утилізація непридатних старих холодильників, кількість яких в тій же Індії до 2020 року потроїться, може призвести до масштабних витоку фреону, що руйнує озоновий шар Землі.

Головна ж проблема, на думку експертів ООН, полягає в тому, що утилізація електроніки в країнах, що розвиваються, погано регламентована і віддана на відкуп численним приватним фірмам, які часто чинять безконтрольно та на власний розсуд.

У доповіді також зазначається, що багато подібних держав перетворилися на смітник індустріально розвинених країн і, незважаючи на офіційні заборони, продовжують приймати електронне сміття з-за кордону.

Джерело: expres.ua

Last modified on Середа, 10 лютого 2016

Ми в соцмережах

 

 

Про нас

Вже багато років газета "Телегурман" об'єктивно, неупереджено та цікаво висвітлює життя нашого міста.

Творча група газети активно працює для того, щоб Ви в кожному випуску отримували достовірну та цікаву інформацію з життя нашого міста, а також на сторінках газети корисні поради, секрети сімейного щастя та виховання дітей.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Green Red Radian
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family